2 roky zpět

<3To mě vzali kamarádi jednou na Šeberák, svlékl jsem se, skoro do úplného naha, jen klůcek kol beder, jak by řek klasik, sedl na ručník s nápisem MAGIC CENTURY a chtěl jsem sáhnout pro petku s pitím, než sundám všecko a nastavím se slunci. Ani jsem se nenapil, když se odněkud přihnal úplně nahatej zpocenej strejda s obrovským břichem a do mě: To mám nejraději, tydle hajzlové! Přijdou si voblečení, sednou na prdel a čuměj! Tady není kino! Já frajere bojoval za nudizmus už za komoušů a něco mě to stálo!
Já jsem z Březí u Mikulova, nevím, jak to chodí u Šeberáku, pane, říkám tiše a klidně. Já jsem tu novej, s přáteli, dodal jsem. A sundal jsem ten klůcek kol beder, asi šest čtverečních centimetrů textilu.
Pán v ráži, evidentě jsem si jej svojí naprostou nahotou nenaklonil. Vypadni, floutku!, vmetl mi do tváře. Proč, pane? Nikde tu není cedule, že jsem na nuda pláži a kromě toho jsem nahý a hodlám si užít toho, co jste mi vybojoval za komoušů. A taky jsem si to užil. Příště se svlíknu už v autě, slibuju, pane, uzavřel jsem a chlapsky jsem vytáhl skoro púl té petky. Potom už to bylo fajn, jednu chvíli jsem otevřel jedno oko a viděl ty moje kamarády, jak se oždibují, zvedl jsem hlavu nahoru a nade mnou dva jiní totéž, proč ne. Přišli spolu a spolu odejdou, tak co. A jsou nazí, není tedy důvodu ke křiku a svatému rozhořčení.
Jo. A perlička nakonec: asi za hodinu čůrám v lesíku u rybníka. Najednou praskot a funění a hele ho, ten pán s břichem. A olizoval si rty a trochu to na mě zkoušel. Měl smůlu.
Ne proto předtím, nebo že byl starší. Znám starší chlapy a uměj a stojí za hřích, když na věc přijde. Ale jestli mě něco spolehlivě a naprosto znehodnotí jako milence, je to třetí joint a každý deko sádla navíc. Ostatně pod břichem toho bojovníka za nudizmus nebylo vidět naprosto nic a prsa měl větší, než moje kolegyně, co je má největší na kouli.
Já od sebe nikoho neodháním hulvátstvím, ironií, nebo posměchem. Nejsem žádný Bradpitt, ani Juraj Stopercentný. Neříkám zmatenému klukovi s malým Ho hó, to ne, s dětmi netančím! Protože on se může stát mým dobrým přítelem, dokonce nejlepším, když přijme moje nastavení. Už ví a naše přátelství nekazí vzájemná očekávání a nereálné naděje.